Serdecznie zapraszamy młode osoby w wieku 14 - 18 lat, mieszkających w pobliżu naszej multimedialnej placówki (Filia nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna - ul. E. Orzeszkowej 30a) do udziału w spotkaniu dot. projektu "Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce". Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 14.12.2023 r., o godz.: 15:00 w Mediatece. Odbywa się ono w ramach cyklu zajęć dot. projektowania przestrzeni młodzieżowej w Mediatece metodą Design Thinking. Zapisy na spotkanie odbywają się przez platformę Kluby wiedzy

“Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” to projekt wspierający młodzież ukraińską i polską w nawiązywaniu relacji, nauce szkolnej oraz wyborze ścieżki kariery – poprzez udział w zajęciach integracyjnych i rozwojowych organizowanych w bibliotekach. Wsparcie dotyczy również ukraińskich rodziców i opiekunów. Zajęcia odbywają się od października 2023 r. do kwietnia 2025 r. w bibliotekach w różnych częściach Polski. Obejmują obszary takie jak rozwijanie zainteresowań, wsparcie psychospołeczne, wzmacnianie kompetencji miękkich, kursy języka polskiego, wsparcie w nauce szkolnej, w tym efektywne uczenie się i przygotowanie do egzaminów, oraz doradztwo zawodowe. W każdej bibliotece powstaje projektowana partycypacyjnie przez młodzież przestrzeń do spędzania czasu i rozwijania się. Nastolatki będą mogły dzięki projektowi inicjować i realizować projekty przy wsparciu bibliotekarzy. Biblioteki otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne w postaci szkoleń z różnorodnych metod pracy z młodymi osobami.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” jest realizowany przez Fundacja FRSI w partnerstwie z Save the Children International.
Проект «Бібліотека для кожного. Моє місце» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.