Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej Przestrzeni Młodzieżowej PopUp, która powstała w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu. Przez ostatni rok pracowaliśmy ze zgorzelecką młodzieżą, żeby wspólnymi siłami odmienić i unowocześnić naszą bibliotekę, projektując miejsce, które będzie bardziej przyjazne i dostosowane do potrzeb i zainteresowań młodych osób. Używaliśmy do tego metody design thinking, opartej na partnerstwie i słuchania głosów wszystkich uczestników. Efektem tej pracy jest zmiana zarówno wizualna (odświeżone wnętrze, dekoracje i oświetlenie), jak i praktyczna (drzwi wygłuszające pomieszczenie, kącik do robienia kawy i herbaty, konsola PS5 z zestawem VR i innymi akcesoriami, dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnością).

Otwarcie naszej Przestrzeni odbędzie się 3 października 2024 roku. Zaczniemy od części oficjalnej o godz. 9:45 z udziałem zaproszonych gości, po czym przejdziemy do części zajęciowej w postaci warsztatów malowania toreb i robienia mydełek glicerynowych, które trwać będą aż do zamknięcia biblioteki. Każdy, kto nas odwiedzi będzie mógł pomalować własną torbę i zabrać do domu własnoręcznie stworzone mydełko. Zapewniamy wszystkie materiały bez dodatkowych opłat.

Projekt “Biblioteka dla wszystkich” jest realizowany przez FRSI w partnerstwie z Save the Children International.

Opis plakatuu w treści artykułu.