Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza polską i ukraińską młodzież do udziału w rekrutacji do grup przygotowujących ją do egzaminów szkolnych. Polscy uczniowie, będący w klasie 8. szkoły podstawowej, 4. klasie liceum bądź 5. technikum i przygotowujący się do egzaminu ósmoklasisty lub matury, mogą uzyskać pomoc z języka polskiego, matematyki czy języka obcego nowożytnego od doświadczonych nauczycieli podczas dodatkowych spotkań w bibliotece.

Uczniowie ukraińscy, będący w 11. klasie ukraińskiego systemu edukacji i przygotowujący się do Narodowego Testu Wieloprzedmiotowego mogą otrzymać wsparcie w nauce języka ukraińskiego, historii Ukrainy, matematyki czy przedmiotu dodatkowego. Zajęcia będą się odbywać w Bibliotece Multimedialnej. Wszelkie informacje na temat zapisu do grup i terminów zajęć można uzyskać na miejscu w Filii nr 1 MBP przy ul. E. Orzeszkowej 30a, telefonicznie pod nr 75 640 88 56 oraz e-mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt “Biblioteka dla wszystkich” jest realizowany przez FRSI w partnerstwie z Save the Children International.

Міська публічна бібліотека в Згожельці запрошує польську та українську молодь до набору в групи підготовки до шкільних екзаменів. Польські та українські учні, які навчаються у 8-му класі початкової школи, 4-му класі середньої школи або 5-му класі технікуму та готуються до екзамену за восьмий клас або до екзамену на закінчення середньої школи, можуть отримати допомогу з польської мови, математики, або сучасної іноземної мови від досвідчених викладачів під час додаткових зустрічей у бібліотеці.

Українські учні, які навчаються в 11 класі української системи освіти та готуються до ЗНО, можуть отримати підтримку у вивченні української мови, історії України, математики або додаткового предмету. Заняття будуть проходити у мультимедійній бібліотеці. Всю інформацію щодо запису в групи та дати занять можна отримати на місці в бібліотеці за адресою вул. Orzeszkowej 30a, за телефоном 75 640 88 56 та електронною поштою: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W pomieszczeniu biblioteki, przy stolikach siedzi kilka osób w czasie zajęć z przygotowania się do egzaminów.