Dziś z uczniami i uczennicami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu pod opieką Pani Iwony Stawowej, uruchomiliśmy Akademię Kompetencji Przyszłości (AKP). Jest to nowy cykl warsztatów dla młodzieży, który realizujemy w Filii nr 1 w ramach projektu “Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”. Celem programu jest przygotowanie młodych ludzi do efektywnego funkcjonowania w dzisiejszym, złożonym i dynamicznym, świecie. Jego założeniem jest to, że umiejętności życiowe są kluczowe dla sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Umiejętności te obejmują m.in. umiejętności interpersonalne, emocjonalne i komunikacyjne, które pozwalają radzić sobie z różnymi sytuacjami i skutecznie funkcjonować w społeczeństwie. Program ten nie tylko pomaga rozwijać te umiejętności, ale również praktycznie wykorzystać je poprzez realizację projektu społecznego. Projekt taki jest integralną częścią programu i pozwoli sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” jest realizowany przez Fundację FRSI w partnerstwie z Save the Children International.Проект «Бібліотека для кожного. Моє місце» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.