12 października  Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola „Mali Odkrywcy”.

Zajęcia miały na celu: zapoznanie dzieci z aktualną porą roku oraz zaciekawienie ich zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Podczas pobytu w bibliotece rozmawialiśmy o jesieni,  przedszkolaki odgadywały zagadki, oglądały książki tematycznie związane z jesienią. Następnie wysłuchały opowiadania Urszuli Sieńkowskiej- Cioch pt. „Przygody Jeża Szymona”. Szymon główny bohater opowiadania stał się  tematem prac plastycznych wykonanych przez odwiedzające bibliotekę dzieci.

Dziękujemy za odwiedziny.

Kolekcja książek dla dzieci, ustawionych na stoliku obok ozdobnych szyszek

Prowadząca czyta z książki dla grupy kilkunaściorga dzieci, siedzących przy kilku złączonych ze sobą stołach

Grupa dzieci wykonuje prace plastyczne, siedząc przy stole. Na stole leżą liście i kleje w sztyfcie.

Grupa dzieci siedzi przy stole, chwaląc się wykonanymi przez siebie pracami plastycznymi, unosząc je nad głowy.