Dnia 7 grudnia Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa pięciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Spotkanie w całości poświęciliśmy świętemu Mikołajowi. Na początek sprawdziliśmy, co dzieci wiedzą o swoim świętym, ulubiony kolor, miejsce zamieszkania, kto pomaga Mikołajowi w przygotowaniu prezentów, jak dostarcza podarunki. Po krótkiej dyskusji przeszliśmy do czytania opowiadania pt. „W sam raz na Boże Narodzenie”, z którego dzieci dowiedziały się o różnych tradycjach związanych z tym świętem. W dalszej części spotkania przystąpiliśmy do zadania praktycznego, dzieci wyklejały kolorowe choinki i tworzyły las pełen drzewek. A na zakończenie spotkania każdy otrzymał słodki poczęstunek od Mikołaja i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy choince.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Wystawa książek i dekoracji podczas spotkania z przedszkolakami.

Bibliotekarka czyta opowiadanie pt. "W sam raz na Boże Narodzenie".

Bibliotekarka dyskutuje z dziećmi o Mikołaju.

Zajęcia plastyczne z przedszkolakami.

Zdjęcie przedszkolaków przy choince.

Wystawka prac wykonanych przez dzieci.

Fot. © MBP ZGORZELEC