Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Kota, które obchodziliśmy 17 lutego. Z tej okazji Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa pięciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o kocich bohaterach bajkowych oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością wiedzy o kotach. Następnie wysłuchały bajki Emily Horn o przygodach Kota Huberta pt. „Przepraszam czy jesteś czarownicą?” oraz wiersza Marty Wysockiej - Jóźwiak pt. „Taki kot”. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały piękne kotki z papieru. Spotkania w bibliotece jak zawsze należały do udanych. Dziękujemy za odwiedziny.

Wystawa książek dla dzieci z okazji Dnia Kota.

Szablony kotów na zajęcia z dziećmi z okazji Dnia Kota.

Dzieci słuchają opowiadania pt. "Czy jesteś czarownica?".

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Mali Odkrywcy" podczas zajęć bibliotecznych.

Kolorowe koty, prace wykonane podczas zajęć plastycznych przez pięciolatki.

O czym marzą koty, prace wykonane przez dzieci z Przedszkola Mali Odkrywcy.

Fot. © MBP ZGORZELEC