Dnia 6 czerwca Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o zwierzętach, które żyją na wolności, i w zoo. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i śledziły losy bajkowego bohatera Gerarda w opowiadaniu pt. „Żyrafy nie umieją tańczyć”. Jest to zabawna i wzruszająca opowieść o żyrafie, która marzyła, by zatańczyć w konkursie  „Taniec dżungli”. Ale czy żyrafy umieją tańczyć? O tym możemy dowiedzieć się, czytając opowiadanie Gilesa Andreae. W dalszej części spotkania dzieci odgadywały zagadki, quizy, były również gry i zabawy. Podczas zajęć plastycznych wycinaliśmy, wyklejaliśmy i  malowaliśmy żyrafy.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne po wakacjach.

Przedszkolaki zwiedzają bibliotekę.

Sześciolatki w bibliotece.

Przedszkolaki odwiedziły Filię nr 4 MBP w Zgorzelcu.

Spotkanie w Filii nr 4 MBP dla dzieci z Przedszkola "Mali Odkrywcy". Bibliotekarka czyta bajkę.

Przedszkolaki oglądają książki o zwierzętach.

Przedszkolaki prezentują żyrafy wykonane z papieru.

Wystawa prac plastycznych przedszkolaków "Żyrafy".

Wystawa książek o zwierzętach podczas lekcji bibliotecznej.

Fot. © MBP ZGORZELEC