Dnia 13 kwietnia Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa czterolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Na początku spotkania rozmawialiśmy o uczuciach, jakie odczuwamy na co dzień, a wraz z czytaniem opowiadania Patrici Forde pt. „Wyobraź sobie”, dzieci opowiadały o swoich lękach i o tym, kiedy odczuwają strach. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas czegoś się boi, a czasem udaje nam się przezwyciężyć swoje lęki. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały również wiersza Krzysztofa Rogulskiego pt. „Złośnik”.

Następnie podczas zajęć plastycznych wycinaliśmy, malowaliśmy i kleiliśmy ptaki z tektury. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie do odwiedzania naszej biblioteki.

Wystawa książek o ekologii.

Bibliotekarka czyta opowiadanie dla czterolatków pt. "Wyobraź sobie".

Zajęcia plastyczne czterolatków.

Wystawa prac dzieci "Ptaki".

Fot. © MBP ZGORZELEC