Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które obchodziliśmy 23 kwietnia, Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu, odwiedziła grupa sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Celem spotkania było promowanie i rozbudzanie ciekawości literackiej oraz aktywności czytelniczejMłodzi uczestnicy z zainteresowaniem zwiedzili bibliotekę, wysłuchali bajki pt. „Dziwne przypadki Bajkopisarz” Grzegorza Kasdepke. Opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach książkowych, autorach i odgadywali bajkowe zagadki. Podczas spotkania dowiedzieli się jak wygląda praca pisarza i proces tworzenia książki. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których  dzieci wyklejały zakładki  dla książki.

Dziękujemy za spotkanie.

Przedszkolaki w bibliotece.

Dzieci z zainteresowaniem oglądają książki.

Lekcja biblioteczna dla sześciolatków.

Zajęcia plastyczne dla dzieci.

Wystawa prac wykonanych przez dzieci. Zakładki do książek.

Fot. © MBP ZGORZELEC