W piękne słoneczne jesienne przedpołudnie Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola „Mali Odkrywcy”. W pierwszej części spotkania dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się, jak zostać jej czytelnikiem, poznały zasady korzystania z niej i poszanowania książek. Przedszkolaki uczestniczyły także w jesiennych zajęciach edukacyjnych, tematem spotkania była „Jesień”, piękna kolorowa pora roku. Dzieci brały chętnie udział w rozmowie tematycznej dotyczącej jesieni, dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami oraz chętnie odgadywały zagadki jesienne. Następnie  wysłuchały opowiadania Urszuli Sieńkowskiej-Cioch  pt. „Przygody jeża Szymona” a na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną ”Mój jeż”.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

Przedszkolaki w bibliotece.

Jesienne zajęcia plastyczne z przedszkolakami.

Wystawa prac plastycznych przedszkolaków "jesienne jeże".

Fot. © MBP ZGORZELEC