Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Wydawnictwo Zwierciadło serdecznie zapraszają na spotkanie z Anną Purowską 25 listopada 2021 r. o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu (ul. Parkowa 1).

Anna Purowska jest autorką dwóch powieści, redaktorem merytorycznym i muzykologiem. Rodzinnie związana ze Zgorzelcem; jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich, ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego. Koncertowała  ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów.

Jej najnowsza powieść, „Kiedy spada gwiazda”, to powieść o ludziach, którzy spełnili swoje marzenia lub wciąż dążą do ich realizacji. O konfrontacji i zderzeniu z rzeczywistością, kiedy pragnienia faktycznie udaje się zrealizować. O zatrzymaniu w pędzie życia i o lodzie, który topnieje pod dotykiem ciepła.

Książka ukazała się 13 października nakładem Wydawnictwa Zwierciadło.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki  oraz otrzymania autografu autorki.