8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Rozpoczyna on Tydzień Bibliotek (8-15 maja), którego tegoroczna XXI edycja odbywa się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Z tej okazji, podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w Bibliotece, otrzymaliśmy życzenia od Burmistrza Miasta Zgorzelec Pana Rafała Gronicza oraz od Pani Małgorzaty Sokołowskiej.

W czasie spotkania nasz kolega Marcin Baran przedstawił prezentację o działaniach Biblioteki dla zgorzeleckich seniorów.

Dyrektor MBP Krystyna Radzięta, Burmistrz Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz, Pani Małgorzata Sokołowska, Maria Kret, zastępca dyrektora ds. merytorycznych.

Marcin Baran przedstawia prezentację o działaniach Biblioteki dla zgorzeleckich seniorów.

Fot. © MBP ZGORZELEC