15 maja 2024 r., na zakończenie Tygodnia Bibliotek, przedstawiliśmy w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu prezentację dla Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zatytułowaną „Bezpieczeństwo w internecie – najważniejsze zagrożenia”. Poświęcona ona była omówieniu aktualnych trudności i wyzwań w korzystaniu z internetu, ze szczególnym naciskiem na oszustwa i próby wyłudzenia poufnych informacji. Nasi uczestnicy poznali najskuteczniejsze metody walki z naciągaczami i nauczyli się właściwej, bezpiecznej postawy w użytkowaniu sieci. Edukacja cyfrowa jest ważnym elementem działalności edukacyjnej naszej biblioteki i poświęcone jej spotkania regularnie znajdują się w naszej ofercie. Dziękujemy za zaproszenie i okazję do współpracy.

Prezentacja pt. „Bezpieczeństwo w internecie – najważniejsze zagrożenia” dla słuchaczy Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. © MBP ZGORZELEC