W sobotę 11 maja w ramach Tygodnia Bibliotek 2024 odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji rowerowej „Odjazdowy Bibliotekarz”, podczas której bibliotekarze przedstawili historię naszego regionu czytelnikom. Przewodnikiem naszej wycieczki był nieoceniony Pan Mieczysław Mosiński, Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów. W tym roku zwiedziliśmy Miejsce Pamięci Stalag VIII A, którego historię przedstawiła Prezes Fundacji Pamięć, Edukacja, Kultura Pani Kinga Hartmann – Wóycicka. Następnie odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia zdrowia” prowadzone przez Panią Olimpię Antkowiak, a cała wycieczka zakończyła się w CRT RADOMIERZYCE wspólnym pieczeniem kiełbasek. Biblioteka bardzo dziękuje wszystkim gospodarzom miejsc, które odwiedziliśmy, a także uczestnikom.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Uczestnicy rajdu przed Filią nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Uczestnicy rajdu wyprowadzają rowery na ul. Orzeszkową.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Uczestnicy rajdu jadą ul. Orzeszkową.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Uczestnicy rajdu przed pałacykiem na ul. Francuskiej.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Przed Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura. Prezes Fundacji Pamięć, Edukacja, Kultura Pani Kinga Hartmann – Wóycicka wita uczestników rajdu.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Prezes Fundacji Pamięć, Edukacja, Kultura Pani Kinga Hartmann – Wóycicka opowiada o historii Stalagu VIII A.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Obelisk Gertrudy w Koźlicach (dawnych Lasowicach).

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Postój w Koźlicach.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. W gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia zdrowia”.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Wnętrze gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia zdrowia”.

Odjazdowy Bibliotekarz 2024. Uczestnicy rajdu przed gospodarstwem agroturystycznym „Stajnia zdrowia”.