Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła nas znana dziennikarka i celebrytka Monika Richardson. Gościny udzieliło nam tym razem Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura. We wtorkowe popołudnie (28 maja) grono przybyłych osób wsłuchiwało się w potoczystą opowieść o życiu zawodowym i prywatnym Moniki Richardson – rozmowę moderował Marcin Michorowski.

Wszyscy znają Monikę Richardson z produkcji telewizyjnych. Najgłośniejsza z nich to „Europa da się lubić”, w której międzynarodowe towarzystwo w rozrywkowy sposób przybliżało polskim widzom realia życia w krajach Europy. Polska była wówczas w przeddzień akcesji do Unii Europejskiej. Tak zwana telewizja śniadaniowa to kolejna przestrzeń, w której Monika Richardson zbudowała swą ogromną ogólnopolską popularność. Napisała i wydała pięć książek: „Moja Europa da się lubić”, „Lubię być Polakiem”, „Polki na Bursztynowym Szlaku” (współautorka: Lidia Popiel), „Kuchnia Kobiet”, „Pożegnanie z Anglią” (współautorka: Małgorzata Pietkiewicz). Dzisiaj głównym zajęciem i wręcz pasją dziennikarki jest jej szkoła językowa Richardson School w Warszawie, w której także udziela lekcji angielskiego i hiszpańskiego.

Spotkanie z Moniką Richardson.

Spotkanie z Moniką Richardson. Marcin Michorowski i Monika Richardson.

Spotkanie z Moniką Richardson.

Spotkanie z Moniką Richardson. Dyrektor MBP w Zgorzelcu Krystyna Radzięta i Monika Richardson.

Spotkanie z Moniką Richardson. Zdjęcie grupowe uczestników spotkania.

Fot. © MBP ZGORZELEC