1. Katalog centralny multiwyszukiwarki Primo opublikowany jest pod adresem: http://dzb.pl. Panel logowania do katalogu znajduje się w prawym górnym rogu.

2. Po kliknięciu "Zaloguj się" użytkownik jest przekierowywany do panelu logowania.  W polu "Login" należy podać numer karty bibliotecznej. Domyślnym hasłem użytkownika jest data urodzenia pisana wspak, bez odstępów: RRRRMMDZ. Zalecane jest zmiana hasła przez użytkownika po pierwszym logowaniu w systemie. Trzecim polem do uzupełnienia jest wybór biblioteki, do której zarejestrowany jest czytelnik.

3. Po prawidłowym wypełnieniu wszystkich pól, wyborze biblioteki i kliknięciu "Zaloguj" użytkownik jest przekierowywany na stronę główną katalogu a w prawym górnym rogu aktywne jest menu boczne. Jeżeli czytelnik nie pamięta hasła korzysta z opcji "Nie pamiętam hasła".

4. W menu bocznym wyświetlana jest informacja "Zalogowany jako" i do wyboru jest kilka zakładek: Karta biblioteczna, Moje wypożyczenia, Moje zamówienia.

5. Wybór "Karty bibliotecznej" umożliwia wyświetlanie na jednym ekranie historii wypożyczeń, stan zamówień zbiorów, informacje o uregulowanych płatnościach oraz wiadomości nadesłane przez poszczególne działy biblioteki.