Od poniedziałku, 30 marca 2020 r. naszym czytelnikom posiadającym aktywną kartę biblioteczną i nie posiadającym zadłużeń, oferujemy bezpłatnie nową pulę kodów dostępu do usługi LEGIMI.
Nowe kody dostępu są ważne do końca 2020 roku i w czasie trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, przekazywane czytelnikom tylko drogą elektroniczną.

W tym celu Czytelnik powinien wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujące informacje:
  • nr karty bibliotecznej,
  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia,
  • pesel,
  • telefon,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w wiadomości w postaci klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w tej wiadomości, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu, w celu przekazania informacji dostępowych do portalu Legimi".

UWAGA!
Tym, którzy jeszcze nie wiedzą i korzystali np. głównie z księgozbioru dostępnego w siedzibie naszej Biblioteki, wyjaśniamy, że jako czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu mogą bezpłatnie korzystać ze zbiorów e-booków i audiobooków zgromadzonych i udostępnianych przez portal Legimi (60.000 e-booków i audiobooków!). Zachęcamy do tego zwłaszcza w sytuacji, kiedy Biblioteka jest zamknięta.

Uwagi dodatkowe:
  • Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usługi. Zgłoszenia nie zawierające wymienionej wyżej zgody nie będą przetwarzane.
  • Zgłoszenia będą realizowane w miarę napływu wniosków. Informację o udzielonych dostępach będą przekazywane na adresy email nadawców wiadomości.
  • Kod dostępu do usługi Legimi zostanie przekazany czytelnikowi na platformie dzb.pl w zakładce "Blokady i wiadomości".
  • Otrzymany kod dostępu należy aktywować na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/