Przypominamy wszystkim miłośnikom literatury, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu umożliwia otrzymanie fizycznie lub drogą elektroniczną kodów dostępu do platformy książek elektronicznych Legimi. Nowe kody dostępu są ważne do końca 2020 roku. Fizyczną dystrybucją kodów zajmuje się Czytelnia dla dorosłych - ul. Bohaterów Getta 1 oraz Filia nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna - ul. E. Orzeszkowej 30a.
Osoby, które chciałyby skorzystać z naszej usługi, a jeszcze nie są naszymi czytelnikami, zapraszamy do zapisania się w Czytelni w dniach:

• poniedziałek, wtorek - w godz.: 10.00 - 18.00,
  • środa - w godz.: 10.00 - 16.00,
  • czwartek, piątek - w godz.: 10.00 - 18.00.

Zarejestrować się można również na Filii nr 1 w dniach:

• poniedziałek, wtorek - w godz.: 11.00 - 17.00,
  • środa - w godz.: 10.00 - 16.00,
  • czwartek, piątek - w godz.: 11.00 - 17.00.

Aby otrzymać kod dostępu drogą elektroniczną Czytelnik powinien wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujące informacje:

• nr karty bibliotecznej,
  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia,
  • pesel,
  • telefon,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w wiadomości w postaci klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w tej wiadomości, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu, w celu przekazania informacji dostępowych do portalu Legimi"

UWAGA!
Tym, którzy jeszcze nie wiedzą i korzystali np. głównie z księgozbioru dostępnego w siedzibie naszej Biblioteki, wyjaśniamy, że jako czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu mogą bezpłatnie korzystać ze zbiorów e-booków i audiobooków zgromadzonych i udostępnianych przez portal Legimi (60.000 e-booków i audiobooków!). Zachęcamy do tego zwłaszcza w sytuacji, kiedy wyjście z domu wiąże się z ryzykiem zarażenia.

Uwagi dodatkowe:
  • Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usługi. Zgłoszenia nie zawierające wymienionej wyżej zgody nie będą przetwarzane.
  • Zgłoszenia będą realizowane w miarę napływu wniosków. Informację o udzielonych dostępach będą przekazywane na adresy email nadawców wiadomości.
  • Kod dostępu do usługi Legimi zostanie przekazany czytelnikowi na platformie dzb.pl w zakładce "Blokady i wiadomości".