Maj to miesiąc, w którym Bibliotekę odwiedzają dzieci z okolicznych przedszkoli. W tym tygodniu Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa czterolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Żuraw i czapla”. Również bardzo chętnie i prawidłowo rozwiązywali zagadki literackie i bajkowe. Kolejnym etapem spotkania były zajęcia plastyczne. Dzieci na  kartce z tektury rysowały, malowały i wyklejały  majową łąkę wprost ze swojej wyobraźni.

Dziękujemy za odwiedziny i pozytywną energię, którą ze sobą przyniosły.

Wystawa książek podczas zajęć z przedszkolakami.

Bibliotekarka prezentuje przedszkolakom książkę z wierszem Jana Brzechwy pt. "Żuraw i czapla".

Przedszkolaki podczas zajęć plastycznych.

Na majowej łące - praca przedszkolaków.

Na majowej łące - praca przedszkolaków cd.

Fot. © MBP ZGORZELEC