30 marca gościliśmy uczniów Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. Młodzież zapoznała się z prezentowaną w Czytelni MBP wystawą pt. "Kobiety polskie! Idźcie tłumnie do urn wyborczych!" Prawa wyborcze kobiet w Polsce międzywojennej. Na wystawie zaprezentowano m.in. sylwetki pierwszych polskich parlamentarzystek. Zostały nimi: Gabriela Balicka, Jadwiga Dziubińska, Irena Kosmowska, Maria Moczydłowska, Zofia Moraczewska, Anna Piasecka, Zofia Sokolnicka oraz Franciszka Wilczkowiakowa. Polecaliśmy również poświęconą im książkę pt. „Posełki. Osiem pierwszych kobiet” autorstwa Olgi Wiechnik, dostępną również jako e-book i audiobook w abonamencie Legimi.

Oprowadzanie po wystawie >"Kobiety polskie! Idźcie tłumnie do urn wyborczych!" Prawa wyborcze kobiet w Polsce międzywojennej<.

Fot. © MBP ZGORZELEC

Wystawa będzie czynna do 31 marca 2023 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).