W cyklu spotkań z Przedszkolem „Tęcza”, przez trzy dni gościliśmy w naszej bibliotece kolejne grupy dzieci: 6-latki, 3/4-latki oraz 5-latki. Dla każdej grupy była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc dzieci na początku dowiedziały się, jakie są zasady zapisania do biblioteki, pożyczania i oddawania książek, jak się zachowywać w bibliotece oraz poznali różne rodzaje książek. Następnie każda grupa wysłuchała wybranego opowiadania, „Gaja w opałach” Jakuba Tylmana lub „Mój przyjaciel Kemushi”  Nathalie Dargent, po których bezbłędnie odpowiadały na zagadki. W części plastycznej przedszkolaki z każdej grupy robiły pamiątkowe zakładki, natomiast ziemie (dla miłośników czystej planety) lub łąkę kwiatów i motyli robiły poszczególne grupy.

Dziękujemy za spotkania.

26.04.2022 r. Grupa 6-latków

Wystawka książek o  ekologii.

Dzieci słuchają bajki i odpowiadają na ekologiczne zagadki.

Przedszkolaki wykonują prace plastyczne.

Prace plastyczne wykonane przez przedszkolaki z Przedszkola "Tęcza" 6 latki.

27.04.2022 r. Grupa 3,4-latków

Wystawka książek.

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu dla grupy przedszkolaków z "Tęczy" o motylach, dzieci słuchają teatrzyka kamishibai.

Przedszkolaki dowiadują się o etapach przepoczwarzenia larwy w motyla.

Prace plastyczne wykonane przez przedszkolaki.

28.04.2022r. Grupa 5-latków

Przedszkolaki wykonują prace plastyczne.

Dzieci odpowiadają na zagadki.

Przedszkolaki słuchają opowiadania.

Wystawka prac plastycznych.