W cyklu spotkań z Przedszkolem „Tęcza”, przez trzy dni gościliśmy w naszej bibliotece kolejne grupy dzieci: 6-latki, 3/4-latki oraz 5-latki. Dla każdej grupy była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc dzieci na początku dowiedziały się, jakie są zasady zapisania do biblioteki, pożyczania i oddawania książek, jak się zachowywać w bibliotece oraz poznali różne rodzaje książek. Następnie każda grupa wysłuchała wybranego opowiadania, „Gaja w opałach” Jakuba Tylmana lub „Mój przyjaciel Kemushi”  Nathalie Dargent, po których bezbłędnie odpowiadały na zagadki. W części plastycznej przedszkolaki z każdej grupy robiły pamiątkowe zakładki, natomiast ziemie (dla miłośników czystej planety) lub łąkę kwiatów i motyli robiły poszczególne grupy.

Dziękujemy za spotkania.

26.04.2022 r. Grupa 6-latków