W czasie ferii zimowych bibliotekę odwiedziła młodzież ze Świetlicy „Przyjaciel Dzieci”. Rozmawialiśmy o porach roku, o przemijaniu. Goście mieli okazję poznać inną formę książki - Teatrzyk Kamishibai. Jest to teatr obrazkowy, za pomocą drewnianej skrzynki prezentowane są kartonowe plansze z pięknymi ilustracjami. Podczas spotkania  uczestnicy mieli okazję obejrzeć teatrzyk Nathalie Dargent pt. "Mój przyjaciel Kemushi". Opowiada ona o małej gąsienicy żyjącej w ogrodzie, u której zachodzą pewnie zmiany. Kemushi  przez całą zimę schowany w swoim domku na drzewie słucha wietrznych melodii. Czas mija. Kiedy nadeszły roztopy Kemushi bardzo się zmienił. W ogrodzie zaczynają się wiosenne porządki. Kemushi czeka …W końcu opuszcza swój domek, wdycha upojne zapachy kwitnących śliw i czereśni, obserwuje księżyc w pełni i jest gotowy do dalszej drogi… Historia opowiada o przyrodzie i jej przemianach, o tym czym jest tożsamość i przemijanie. Poetyckiemu tekstowi towarzyszą piękne ilustracje wykonane przez Mandany Sadat. Spotkanie zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których wycinaliśmy kolorowe motyle.