Do nowo otwartej po przebudowie Filii Nr 3 (Pedagogicznej, ul. Baczyńskiego 1) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu przyszła dziś (środa, 25 maja) grupa „średniaków” z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu. Była to dobrosąsiedzka wizyta ponieważ przedszkole znajduje się przy pobliskiej ulicy św. Jana. Bibliotekarki oprowadziły grupę po bibliotece oraz opowiedziały o zwyczajach tu panujących i zasadach wypożyczania książek. Oczywiście nie obyło się bez czytania, co jednych ucieszyło bardziej, innych też, ale jakby trochę mniej. Czytano Gaję w opałach Jakuba Tylmana. Wszyscy za to - z  uśmiechem - częstowali się owocową galaretką. Po wzajemnych serdecznościach i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, goście wyruszyli w drogę powrotną do swojego przedszkola.

Wizyta dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu w Filii nr 3. Na fotografii przedszkolaki, opiekunki oraz bibliotekarki.

Wizyta dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu w Filii nr 3. Pamiątkowe zdjęcie wykonane na chodniku przed Filią nr 3. Na fotografii przedszkolaki, opiekunki oraz bibliotekarka.

Wizyta dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu w Filii nr 3. Na fotografii przedszkolaki, opiekunka oraz bibliotekarka.