W piątek, 19 listopada, Filię nr 4 naszej Biblioteki (ul. Mickiewicza 13) po raz kolejny odwiedzili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu. Tym razem opowiadaliśmy sobie o naszych ulubionych, bajkowych postaciach.

Zaczęliśmy od przypomnienia tych najbardziej znanych – Mikołajka, Calineczki, Muminków i innych – wielką pomocą były tu książki z naszej biblioteki. Spróbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, po co są bajki i czego jeszcze, poza niezwykłymi przygodami, możemy się z nich dowiedzieć; wyjaśniliśmy też sobie, kim jest „czarny charakter” i dlaczego najlepiej ich unikać… Po wspólnej lekturze legendy o Smoku Wawelskim uczestnicy stworzyli własne Ręko-Smoki, które, jak się okazało, miały mnóstwo umiejętności i były bardzo towarzyskie. Dziękujemy za kolejne udane spotkanie!