Dnia 11 października w Filii nr 4 odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy.

Na początku spotkania przedszkolaki zwiedziły filię biblioteczną, dowiedziały się, w jaki sposób mogą stać się czytelnikami naszej biblioteki oraz jak dołączyć do programu „Mała książka - wielki człowiek”.

W następnym punkcie dzieci słuchały opowiadania o Jeżyku z książki „Przygody Jeża Szymona. Jesień-zima” Urszuli Sieńkowskiej-Cioch oraz o Toli z książki „Jesień Toli” Anny Włodarkiewicz. Po wysłuchaniu opowiadań Mali Odkrywcy dowiedzieli się, kogo mogą spotkać jesienią w lesie i jak się zachować w poszczególnych sytuacjach; największym zaskoczeniem dla nich była informacja o nawykach żywieniowych jeża. Następnie każde dziecko przygotowało własnego jeża, skrzata oraz wiewiórkę, a pomiędzy pracami plastycznymi, przedszkolaki miały okazję wykazać się w tropieniu oraz naśladownictwie odgłosów zwierząt z lasu.

Cieszymy się wynikami wspólnej pracy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.