Za nami listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, jest to ostatnie przedświąteczne spotkanie klubowiczów „Aktywny Senior” w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu. Tematem dyskusji były książki o tematyce świątecznej. Święta Bożego Narodzenia są najważniejszym wydarzeniem roku – okresem radości i szczodrości. Jego korzenie, tradycje, zwyczaje i obrzędy znane nam dzisiaj są bardzo stare. Podczas spotkania omówiliśmy książki Krystyny Mirek „Światło w cichą noc”, jest to piękna i głęboka historia, która ogrzeje serca w zimowy wieczór. Kolejna z omawianych książek Krystyny Mirek to „Tylko jeden wieczór”, poruszająca, ciepła opowieść o świątecznej magii, najważniejszych pytaniach i nadziei. O tym, że nigdy nie jest za późno na nowy początek. Następnie dyskutowaliśmy o twórczości Agaty Przybyłek, omówiliśmy książkę „Siedem cudów”, ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę jest ważne.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegło w atmosferze rozmów o lubianych i polecanych przez klubowiczów pozycjach książkowych oraz na wspomnieniach i tradycjach świątecznych dawniej i dziś.

Dziękujemy za przemiłe spotkanie i życzymy Zdrowych, pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Spotkanie klubowiczek Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wystawa książek o świętach.

Fot. © MBP ZGORZELEC