W czwartkowe przedpołudnie 16 listopada 2023 r. Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa czterolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Wizytę najmłodsi rozpoczęli od wycieczki po bibliotece. Poznali nasz księgozbiór, dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem biblioteki i jak dbać o książki.

Głównym tematem naszego spotkania była jesień. Rozpoczęliśmy rozmową o tym, czym charakteryzuje się jesień oraz co wyróżnia ją spośród innych pór roku, i jak należy ubierać się jesienią. A z opowiadania pt. "Bajka o kolorach jesieni”, dzieci dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolory. W dalszej części naszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne podczas których maluszki wykonały piękną pracę plastyczną wyklejając „mądre sówki” a następnie malowali jeże.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy na kolejne.

"Ale tutaj dużo książek", dzieci komentują zwiedzając bibliotekę.

Czterolatki zwiedzają kącik dla dzieci.

Dzieci zwiedzają bibliotekę.

Dzieci przeglądają książki w bibliotece.

Dzieci zwiedzają bibliotekę.

Bibliotekarka czyta opowiadanie pt. "Bajka o kolorach jesieni".

Zajęcia plastyczne z czterolatkami.

Prace plastyczne wykonane przez dzieci - Sowy.

Zajęcia plastyczne z czterolatkami - malujemy jeże.

Praca wykonana przez czterolatki - Jeże.

Wystawa książek o jesieni.

Fot. © MBP ZGORZELEC