Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach przygotowanych w ramach Jakubów Święta Starego Miasta.

XII Spotkanie z filozofią w Zgorzelcu

Wykład „Filozofia poza akademicką narracją (czym jest?)” wygłosi dr Janusz Maj, filozof, pedagog, dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii, autor książki Wezwanie mowy. Myślenie mowy, liturgia i piękno w filozofii Franza Rosenzweiga oraz wielu artykułów z zakresu filozofii i pedagogiki.

Spotkanie odbędzie się 27 sierpnia 2023 r. (niedziela) o godz. 16:00 w Domu Jakuba Böhme (ul. Daszyńskiego 12).

Weekendowe warsztaty artystyczne

26 i 27 sierpnia 2023 r. (sobota-niedziela) w godz. 14:00-18:00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach pn. Mobilne skryptorium - warsztaty pisma, gawęda o historii książki i niespodzianka prowadzonych przez rekonstruktorów historycznych Beatę i Adama Turczyn.

W namiocie bibliotecznym ponadto wykonamy wspólnie notesy, które podpiszemy swoim imieniem w warsztacie średniowiecznego skryby. Zrobimy również buty średniowieczne oraz bliżej poznamy filozofa Jakuba Böhme.

Szukajcie nas w namiocie bibliotecznym na Przedmieściu Nyskim.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na XII SPOTKANIE Z FILOZOFIĄ. Wykład pt. „Filozofia poza akademicką narracją (czym jest?)” wygłosi dr Janusz Maj, filozof, pedagog, dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii. 27 sierpnia 2023 (niedziela) godz. 16:00. Dom Jakuba Böhme, ul. Daszyńskiego 12, Zgorzelec. Spotkanie w ramach Jakubów Święta Starego Miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach pn. „Mobilne skryptorium - warsztaty pisma, gawęda o historii książki i niespodzianka”. Prowadzenie: Beata i Adam Turczyn. 26 i 27 sierpnia 2023 r. (sobota - niedziela), 14:00 - 18:00, Przedmieście Nyskie (namiot biblioteczny). Warsztaty w ramach Jakubów Święta Starego Miasta.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach artystyczno-rzemieślniczych. 26 i 27 sierpnia 2023 r. (sobota - niedziela), 14:00 - 18:00, Przedmieście Nyskie (namiot biblioteczny). Warsztaty w ramach Jakubów Święta Starego Miasta.

Wystawa plakatów w Czytelni MBP.