Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej edycji akcji jest „Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!”, a motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
Od poniedziałku 9 stycznia do piątku 24 stycznia 2025 r. w Wypożyczalni (ul. Bohaterów Getta 1) oraz w Filii nr 2 (ul. Iwaszkiewicza 12) za wrzucenie datku do puszki WOŚP kary za przetrzymanie książek będą anulowane.
Akcja będzie trwać do 26 stycznia 2025 r.
25 stycznia 2025 r. odbędzie się tradycyjnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Literiada” w Czytelni MBP o godz. 11:00.
26 stycznia 2025 r. zapraszamy do stoiska Biblioteki w Miejskim Domu Kultury podczas Finału WOŚP na kiermasz książek i niespodzianek na rzecz WOŚP oraz do wspólnej zabawy z drewnianymi klockami LINDEN.
Zachęcamy do zwrotu przetrzymanych zbiorów oraz wsparcia akcji WOŚP, by zacząć Nowy Rok bez długów.