We wtorek (8 października) odbyły się dwa spotkania słowno-muzyczne z zakresu profilaktyki uzależnień dla uczniów zgorzeleckich szkół w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego. Spotkania przygotowane zostały w ramach bibliotecznego programu „Książka uczy – leczy – pomaga” dofinansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Miejskiej Zgorzelec.

W pierwszym spotkaniu pt. „Wartości bez ości” uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka. Tematem rozmowy były m.in. takie wartości jak miłość, szacunek, pokój, odpowiedzialność, tolerancja i wolność.

W kolejnym spotkaniu pt. „Możesz tylko stracić” uczestniczyła młodzież ze szkół średnich: Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu oraz Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia m.in. uzależnienia od alkoholu, nikotyny, od cyberprzestrzeni.

Dziękujemy kierownictwu i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu za gościnność i techniczną obsługę wydarzenia.

Program "Książka uczy–leczy–pomaga" dofinansowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Miejskiej Zgorzelec.

Spotkanie słowno-muzyczne z zakresu profilaktyki uzależnień w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego.

Fot. © MBP ZGORZELEC