Zachęcamy do zapoznania się z nowymi książkami dostępnymi w Czytelni MBP.

Publikacje z chemii i biologii wydane w tym roku przez Wydawnictwo Naukowe PWN:

Almond Matthew, Spillman Mark, Page Elizabeth, Chemia nieorganiczna, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Baker Simon, Nicklin Jane, Griffiths Caroline , Mikrobiologia, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Cook Michael, Cranwell Philippa, Chemia organiczna, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Elliott Joanne, Page Elizabeth, Chemia fizyczna, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Fletcher Hugh, Hickey Ivor, Genetyka, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Hames David, Hooper Nigel, Biochemia, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

McLennan Alexander, Turner Phil, Bates Andy, White Mike, Biologia molekularna, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Roat-Malone Rosette M., Chemia bionieorganiczna, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Pozostałe publikacje:

Bastek Grażyna, Rozmowy obrazów, T. 2, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2020.

Bezpieczeństwo personalne i strukturalne w trakcie zmian kulturowych, red. Janusz Gierszewski, Iwona Osmólska, Difin, Warszawa 2021.

Browarny Wojciech, Historie odzyskane. Literackie dziedzictwo Wrocławia i Dolnego Śląska, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2019.

Budrowska Wiesława, Paul Magdalena, Zawałkiewicz Aldona, Żynda Marcin, Z biblioteką czy bez? badanie nieużytkowników biblioteki, Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Warszawa 2020.

Faron-Bartels Renata, Złote cywilizacje Ameryki, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Kucharska Anna, Transformacja energetyczna. Wyzwania dla Polski wobec doświadczeń krajów Europy Zachodniej, Wydawnictwo Naukowe PWN SĄ, Warszawa 2021.

Kuś Agnieszka, Finansowanie działalności innowacyjnej małych przedsiębiorstw w Polsce, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2020.

Leszczyński Adam, Ludowa historia Polski. Historia wyzysku i oporu. Mitologia panowania, W.A.B., Warszawa 2020.

Łukaszewicz Adam, W słońcu Egiptu. Z dziejów podróży nad Nil, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Puślecki Zdzisław W., Handel zagraniczny. Transformacja biznesu międzynarodowego, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2021.

Sanger David E., Cyberbroń - broń doskonała. Wojny, akty terroryzmu i zarządzanie strachem w epoce komputerów, Helion SA, Gliwice 2021.

Tajchman Jan, Jurecki Andrzej, Historia technik budowlanych. Fundamenty, rusztowania, mury, więźby, sklepienia, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2020.

Turystyka a jakość życia seniorów, Jadwiga Berbeka, Katarzyna Klimek, Agata Niemczyk, Michał Rudnicki, Renata Seweryn, Difin, Warszawa 2021.