W poniedziałek prezentowaną w Czytelni MBP wystawę fotografii Pani Karoliny Szpak pt. „Ex nihilo nihil fit. Z niczego nic nie powstaje” obejrzała kolejna grupa młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.

Po dyskusji na temat eksponowanych na wystawie fotografii zapoznaliśmy naszych gości z jedną z pierwszych technik fotograficznych – cyjanotypią. Młodzież, śladem Anny Atkins, autorki pierwszej książki ilustrowanej fotografiami „Photographs of British algae. Cyanotype impressions”, uzyskała odbitki roślin poprzez umieszczenie ich na światłoczułym papierze i wystawieniu na działanie słońca. Po naświetleniu odbitki zostały wypłukane w wodzie i suszone. Gotowe prace młodzież zabrała ze sobą do ośrodka.

Wystawa fotografii Pani Karoliny Szpak pt. „Ex nihilo nihil fit. Z niczego nic nie powstaje” jest prezentowana w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro) do piątku 12 kwietnia 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty cyjanotypii w Czytelni MBP.

Płukanie odbitek w wodzie.

Fot. © MBP ZGORZELEC