Zgorzelec pamięta

Wystawa 15.04.2024 – 24.04.2024

Z okazji 79. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej zapraszamy do obejrzenia wystawy „Zgorzelec pamięta”, prezentującej materiały zgromadzone w zbiorach regionalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu na temat obchodów upamiętniających Forsowanie Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 r.

Na wystawie zaprezentowano wybrane artykuły z czasopism lokalnych, zaproszenia z kolekcji Dokumentów Życia Społecznego i publikacje książkowe.

Wystawa będzie czynna do 24 kwietnia 2024 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).

ZGORZELEC PAMIĘTA. Wystawa prezentuje materiały zgromadzone w zbiorach regionalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu na temat obchodów upamiętniających Forsowanie Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 r. 15.04.2024 - 24.04.2024. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, Czytelnia MBP, ul. Bohaterów Getta 1, I piętro. Wystawa czynna w godzinach otwarcia Czytelni MBP. WSTĘP WOLNY.

Burmistrz Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz ogląda wystawę "ZGORZELEC PAMIĘTA" prezentowaną w Czytelni MBP.

Burmistrz Miasta Zgorzelec Pan Rafał Gronicz wpisuje się do kroniki MBP.

Fot. © MBP ZGORZELEC