28 stycznia 2023 r. w Czytelni MBP otwarta została wystawa pt. "Uzdrowisko Kudowa-Zdrój na dawnej kartce pocztowej".

Na wystawie zaprezentowano reprodukcje kartek pocztowych ze zbiorów biblioteki cyfrowej Polona przedstawiających uzdrowisko Kudowa-Zdrój. Kudowa-Zdrój jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce, które do dzisiaj kontynuuje tradycje lecznictwa uzdrowiskowego. Na pochodzących głównie z pierwszej połowy XX w. pocztówkach przedstawiono widoki Kudowy, architekturę uzdrowiska, wnętrze pijalni wód, Park Zdrojowy oraz staw w Kudowie. Planszom towarzyszy prezentacja książek ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu poświęconych dolnośląskim uzdrowiskom.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2023 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).

Cykl wystaw "Uzdrowiska dolnośląskie", zapoczątkowany niniejszą wystawą, prezentować będzie materiały związane z historią uzdrowisk Dolnego Śląska.

”Uzdrowisko Kudowa-Zdrój na dawnej kartce pocztowej”. Wystawa z cyklu "Uzdrowiska dolnośląskie”. Na wystawie zaprezentowano reprodukcje kartek pocztowych przedstawiających uzdrowisko Kudowa-Zdrój ze zbiorów biblioteki cyfrowej Polona. Wystawa czynna od 28 stycznia do 28 lutego 2023 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP. Wstęp wolny. Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, ul. Bohaterów Getta 1, I piętro, Czytelnia.