Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie autorskie z Tanyą Valko. Jej książki - Arabska żona, Arabska córka, Arabska krew, Arabska księżniczka, Arabska krucjata, Arabski mąż, Arabski syn oraz Okruchy raju, Miłość na Bali – biją rekordy poczytności i wypożyczeń w bibliotekach. W bogatym życiorysie tej polskiej pisarki (Tanya Valko to artystyczny pseudonim), która ukończyła studia na wydziałach filologii czeskiej i arabskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, odnajdujemy pracę w charakterze tłumaczki, nauczycielki, asystentki ambasadora, kreatorki mody, menadżera hotelu itp. 25 lat życia i pracy na Bliskim Wschodzie i w Indonezji pozwoliło zebrać mnóstwo obserwacji życia codziennego i stosunków społecznych panujących w tych częściach świata. To niewątpliwie czyni prozę Valko prawdziwą, rzeczową i godną zaufania. Spotkanie w MDK odbędzie się 15 października o godz. 17:00. Zapraszamy.