Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów. Z tej okazji 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Rodziców. W trakcie jego trwania omówiliśmy książkę Ewy Nowak pt. Kot, który zgubił dom. Jest to opowieść o rodzinie uciekającej z Iraku, która wyruszyła do Europy wraz ze swoim pupilem, Kunkushem. W trakcie wędrówki zaginął ukochany zwierzak. Czy odnajdzie się kot? O tym dowiedzą się dzieci czytając książkę. Podczas spotkania dyskutowaliśmy również na temat roli domowego pupila oraz uczuć jakie są związane z posiadaniem domowego zwierzaka. O przyjaźni, która niejednokrotnie zawiązuje się pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Następnie klubowicze wysłuchali i obejrzeli Teatrzyk Kamishibai pt. Kotka Milusia autorstwa Eleny Molisani. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne w czasie których dzieci rysowały, wyklejały i wycinały koty.

dkk 1

dkk 2