Biblioteka została zaproszona 21.02.2024 na spotkanie Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach środowego spotkania przybliżyliśmy ideę i historię Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce i na świecie. Rozmawialiśmy o  postawach, kompetencjach, zachowaniach czytelniczych oraz znaczeniu książek w życiu każdego z nas. Uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu, opowiadali o swoich doświadczeniach, nawykach i gustach związanych z wyborem czytanych książek.

Bardzo dziękujemy zgorzeleckiemu TUTW za zaproszenie. Przy Miejskiej Bibliotece w Zgorzelcu działają trzy Dyskusyjne Kluby Książki, informacje o spotkaniach umieszczane są na stronie biblioteki i FB. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozmowami o książkach.

Bibliotekarka opowiada o Dyskusyjnych Klubach Książki.

Bibliotekarka opowiada o książkach.

Prezentacja działań Biblioteki na spotkaniu Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Fot. © MBP ZGORZELEC