Maraton Pisania Listów jest międzynarodową akcją prowadzoną przez Amnesty International na rzecz praw człowieka, która w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) jednoczy w pokojowej walce o ich przestrzeganie na całym świecie. Celem Maratonu Pisania Listów jest wysłanie jak największej liczby ręcznie napisanych listów do odpowiednich władz we wskazanych krajach w sprawie kilku bądź kilkunastu osób, których prawa zostały złamane. Dzięki skierowaniu uwagi na naruszenia udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji bohaterów i bohaterek Maratonu.

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza do udziału w akcji Amnesty International. W dniach 4 - 8 grudnia 2023 r. w godzinach pracy Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1 / I piętro) będą dostępne wszystkie materiały niezbędne do napisania listu w obronie konkretnej osoby.

O wcześniejszych edycjach Maratonu Pisania Listów w naszej Bibliotece można przeczytać TUTAJ.

Maraton Pisania Listów Amnesty International. Weź udział w Maratonie Pisania Listów 2023. Kiedy? 4-8 grudnia 2023. Gdzie? Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, Czytelnia MBP, ul. Bohaterów Getta 1, I piętro.

Źródło informacji dot. Maratonu Pisania Listów oraz grafiki: Materiały promocyjne Amnesty International.