W czwartkowe popołudnie zaprosiliśmy młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka do zwiedzania wystaw: „Zgorzelec pamięta” oraz „O miejsce słodkie, gdzie się urodziłem!” Z klasyki polskiej poezji patriotycznej.

Na wystawie „Zgorzelec pamięta”, przygotowanej z okazji 77. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej, zaprezentowane zostały materiały ze zbiorów regionalnych Czytelni MBP.

Następnie przedstawiliśmy zapowiedź wystawy „O miejsce słodkie, gdzie się urodziłem!” Z klasyki polskiej poezji patriotycznej, na której zaprezentowane zostały wybrane utwory z polskiej literatury patriotycznej. Wystawa przygotowana została z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wystawa „O miejsce słodkie, gdzie się urodziłem!” Z klasyki polskiej poezji patriotycznej będzie prezentowana w całości od 2 do 6 maja 2022 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka wraz z wychowawczynią oglądają w Czytelni MBP wystawę "Zgorzelec pamięta".

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka wraz z wychowawczynią pozują do zdjęcia w Czytelni MBP.