29 maja w Czytelni MBP gościliśmy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu. Tematem spotkania był związek między matematyką i sztuką.

Matematyka i sztuka są sobie bardzo bliskie. Matematyka dla artystów była nie tylko narzędziem w pracy twórczej, ale także tematem ich prac.

Na podsumowanie spotkania wykonaliśmy z papierowego szablonu dwunastościan foremny – wielościan, który często był wykorzystywany przez twórców dział sztuki.

Lekcja biblioteczna "Matematyka w sztuce". Wykonywanie wielościanów z papierowych szablonów.

Lekcja biblioteczna "Matematyka w sztuce". Wielościany wykonane z papierowego szablonu.

Fot. © MBP ZGORZELEC