Jesienią, odbywały się w naszej czytelni zajęcia (w formie warsztatów i prezentacji), których celem było podnoszenie umiejętności obsługi elektronicznych urządzeń mobilnych i stacjonarnych słuchaczy Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu. Podczas spotkań poruszane były tematy dot. obsługi myszki, klawiatury, przeglądarki internetowej, bezpiecznego poruszania się w intenecie, bezpieczeństwa w zakresie dokonywania zakupów online, ustawienie przydatnych aplikacji w smartfonach i tabletach oraz co zrobić gdyby nasze urządzenie uległoby zagubieniu lub zniszczeniu.
Ponadto w czytelni odbyły się również ostatnie dwa webinaria zorganizowane w ramach projektu "O finansach... w bibliotece - 6. edycja".
Tematem drugiego spotkania było dziedziczenie, które rozwijało treści zawarte w kursie online na ten temat. Ekspertką prowadzącą webinarium była pani Katarzyna Jaszczuk, autorka materiałów dot. dziedziczenia w ramach projektu.
- Nagranie z webianrium jest dostępne pod adresem: https://youtu.be/NXt61LH50KA
- Prezentacja pani Katarzyny dostępna jest pod linkiem: https://labib.pl/files/attachments/prezentacja_web16grudnia_OFB_dziedziczenie_dla_wtajemniczonych_KatarzynaJaszczuk.pdf
- Oraz odpowiedzi na pytania uczestników zawarte są w dokumencie: https://labib.pl/files/attachments/Pytanie_webinar_dziedziecznie.docx . Ekspertka zastrzega: "w każdym przypadku potrzebne jest doprecyzowanie i zaleca aby osoby zawsze konsultowały się z notariuszem lub prawnikiem specjalizującym się w spadkach i darowiznach przed podjęciem decyzji".
Natomiast trzecia transmisja online poświęcona była zasadom korzystania ze wsparcia instytucji broniących praw konsumentów i klientów instytucji finansowych. Ekspertem prowadzącym webinarium był pan Krzysztof Bąk, radca prawny.
Projekt “O finansach… w bibliotece - 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.