Jesienią, odbywały się w naszej czytelni zajęcia (w formie warsztatów i prezentacji), których celem było podnoszenie umiejętności obsługi elektronicznych urządzeń mobilnych i stacjonarnych słuchaczy Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu. Podczas spotkań poruszane były tematy dot. obsługi myszki, klawiatury, przeglądarki internetowej, bezpiecznego poruszania się w intenecie, bezpieczeństwa w zakresie dokonywania zakupów online, ustawienie przydatnych aplikacji w smartfonach i tabletach oraz co zrobić gdyby nasze urządzenie uległoby zagubieniu lub zniszczeniu.

Ponadto w czytelni odbyły się również ostatnie dwa webinaria zorganizowane w ramach projektu "O finansach... w bibliotece - 6. edycja".

Tematem drugiego spotkania było dziedziczenie, które rozwijało treści zawarte w kursie online na ten temat. Ekspertką prowadzącą webinarium była pani Katarzyna Jaszczuk, autorka materiałów dot. dziedziczenia w ramach projektu.

Natomiast trzecia transmisja online poświęcona była zasadom korzystania ze wsparcia instytucji broniących praw konsumentów i klientów instytucji finansowych. Ekspertem prowadzącym webinarium był pan Krzysztof Bąk, radca prawny.

Projekt “O finansach… w bibliotece - 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.