5 grudnia odbyły się pierwsze warsztaty szydełkowania w Filii Bibliotecznej nr 4 w Zgorzelcu. Na początku spotkania panie pokazały swoje własne prace, jakie cuda za pomocą szydełka i włóczki można wyczarować m.in. ozdoby świąteczne, serwetki, szaliki, czapki, sweterki. Warsztaty przeznaczone były dla wszystkich, którzy lubią miło i kreatywnie spędzić czas. Nawet jeżeli z szydełkiem, szydełkowaniem czy też drutami wcześniej nie mieli do czynienia. A do tego nie potrzeba wielkich umiejętności, wystarczą dobre chęci i pozytywne nastawienie. Ze względu na to, że zainteresowanie ręczną dzianiną nie słabnie, postanowiliśmy kontynuować zajęcia.

Dziękujemy Paniom za miłe spotkanie i zapraszamy na następne 16 stycznia 2023 r.

Spotkanie pań na warsztatach szydełkowania w bibliotece.

Ozdoby świąteczne, wykonane podczas warsztatów szydełkowania.

Ozdoby świąteczne: choinka, aniołek, serwetka, wykonane na szydełku podczas warsztatów szydełkowania.