Organizatorzy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z Euroregionu Nysa pn. „Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów” – Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze oraz Biblioteki Euroregionu Nysa i Biblioteki Powiatu Karkonoskiego – serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat z Polski, Czech i Niemiec do wzięcia udziału w tegorocznej, 13. edycji organizowanego od 1996 konkursu, znanego wcześniej pod nazwami „Krakonoš – Rübezahl – Rzepiór: Duch Karkonoszy”, „Legendarni bohaterowie pogranicza”, „Z zielnika Ducha Gór”.

Założeniem konkursu jest popularyzacja postaci legendarnego władcy Karkonoszy – Krakonoša, Rübezahla, Rzepióra, łużyckiego czarnoksiężnika Krabata i Pumphuta, wodników i czarodziejów, a także Laborantów i Walończyków oraz zachęta do poznawania flory i fauny leśnych terenów górskich i podgórskich wśród młodych mieszkańców pogranicza polskiego, niemieckiego i czeskiego.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 1 pracy w dowolnej technice plastycznej. Temat pracy to plastyczna prezentacja jednej z legendarnych, bajkowych postaci, związanych z Euroregionem Nysa.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres: Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” 58–500 Jelenia Góra, ul. Bankowa 27.

Termin nadsyłania prac upływa 12 maja 2024 roku.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

Prace laureatów będą przez 2 lata wystawiane w bibliotekach Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa” w Polsce, Czechach i Niemczech.

Plakat promujący XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży z Euroregionu Nysa pn. „Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów”.

W załączniku regulamin konkursu „Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów”.

Źródło informacji: Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin konkursu Duch Gór PL.pdf)Regulamin konkursu [„Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów”]490 kB