Przez cały ostatni tydzień w naszej Bibliotece odbywał się Maraton Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów jest międzynarodową akcją prowadzoną przez Amnesty International na rzecz praw człowieka, organizowaną corocznie w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia. Akcja polega na pisaniu listów w sprawie osób, których prawa są łamane.

W ostatnich dniach Maratonu pisali z nami:

• Pan Ireneusz Owsik, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego,
  • uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu,
  • uczniowie Szkół „Tęcza” w Zgorzelcu,
  • Pani Kamila Gębala, prowadząca firmę Kamila Gębala BeautyByKammage,
  • czytelnicy MBP i mieszkańcy Zgorzelca i Görlitz.

Podsumowanie Maratonu zamieścimy wkrótce na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych MBP.

Pani Kamila Gębala, prowadząca firmę Kamila Gębala BeautyByKammage, pisze list w ramach akcji Maraton Pisania Listów.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu Pani Krystyna Radzięta i Pan Ireneusz Owsik, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego, biorą udział w akcji Maraton Pisania Listów.

Czytelniczka MBP bierze udział w akcji Maraton Pisania Listów.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu Pani Krystyna Radzięta i czytelnicy MBP piszą listy w obronie praw człowieka w ramach Maratonu Pisania Listów.

Fot. © MBP ZGORZELEC