Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu rozpoczęła dzisiaj (9 grudnia) akcję pisania listów w obronie praw ludzi niesłusznie aresztowanych i więzionych. Światowa akcja Write for Rights, odbywająca się pod egidą Amnesty International, potrwa w Zgorzelcu do piątku (13 grudnia). Listy można pisać w godzinach pracy naszej Czytelni, serdecznie zapraszamy.

W tym roku piszemy listy w obronie osób z 10 krajów, m.in.: Magai Matop Ngong z Sudanu Południowego, grupy rdzennej młodzieży z Grassy Narrows (Kanada), Marinel Sumook Ubaldo z Filipin, Emila Ostrowko z Białorusi, Yasman Aryani z Iranu.

Pierwsze listy w tegorocznym maratonie napisali w bibliotecznej Czytelni Małgorzata Sokołowska, Przewodnicząca Rady Powiatu oraz Artur Bieliński, Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.