Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu wzbogaciła się o kolejny regionalny wolumin. Mowa o pracy Adama Szpotańskiego, którą w tym roku wydało wydawnictwo „Ad Rem” w Jeleniej Górze. Autor pochodzi z Legnicy i jest aktualnie księdzem wikariuszem Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim. Monografia Zgorzelca jest kolejną pracą duchownego historyka – 2 lata temu ukazała się Kotlina Turoszowska. Monografia Miasta i Gminy Bogatynia w okresie 1945-2010.

Autor jest współpracownikiem Centrum Badań Historii „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w historii Górnych Łużyc, historii Kościoła katolickiego oraz powszechnej historii XX wieku. Zapraszamy do zapoznania się z tytułową pracą w naszej bibliotece.