Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zapraszają na spotkanie z Robertem Błażejczakiem, autorem książki „Lasów / Lissa. Fakty i tajemnice. 1247-2017”. Spotkanie odbędzie się  w czwartek  22 września 2022 r. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu (ul. Parkowa 1).

Wydana w tym roku dwujęzyczna, polsko-niemiecka publikacja „Lasów / Lissa. Fakty i tajemnice. 1247-2017” poświęcona jest historii wsi Lasów (gmina Pieńsk, powiat zgorzelecki). Publikacja jest wynikiem własnych, szeroko zakrojonych badań nad dziejami Lasowa.  Autor korzystał m.in. z materiałów przechowywanych w bibliotekach i archiwach niemieckich, które powstały w języku staroniemieckim i niemieckim.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki „Lasów / Lissa. Fakty i tajemnice. 1247-2017” w cenie 90 zł oraz otrzymania autografu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zapraszają na spotkanie z Robertem Błażejczakiem, autorem książki "Lasów / Lissa. Fakty i tajemnice 1247-2017". 22 września 2022 godz. 17:00 Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu (ul. Parkowa 1, Zgorzelec). Spotkanie w ramach programu edukacyjno-historycznego „Widzieliśmy”.