Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „W powojennym Zgorzelcu”, której tematem przewodnim jest życie mieszkańców w pierwszych latach po wojnie w Zgorzelicach/Zgorzelcu.

Główną część ekspozycji stanowią wybrane fragmenty ze wspomnień mieszkańców, dotyczące różnych aspektów życia w przygranicznym mieście. Na wystawie zaprezentowano również druki ulotne z Biblioteki Cyfrowej Polona. Są to głównie afisze, będące świadectwem planowanych w naszym mieście imprez i wydarzeń kulturalnych. Planszom towarzyszyć będzie prezentacja książek dotyczących historii Zgorzelca ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

Wystawa będzie czynna od 6 do 31 maja 2022 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).

Wystawa „W powojennym Zgorzelcu” przygotowana została w  ramach realizacji programu edukacyjno-historycznego „Widzieliśmy”, którego celem jest utrwalenie , dokumentacja i popularyzacja historii regionalnej.

„W powojennym Zgorzelcu” – wystawa poświęcona życiu w przygranicznym Zgorzelcu w pierwszych latach powojennych. Wystawa czynna od 6 maja do 31 maja 2022 r. w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro).