15 czerwca 2023 r. w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku dla grupy sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”.

Zajęcia były inspirowane twórczością Danuty Wawiłow, podczas spotkania czytaliśmy wiersze ze zbioru poezji pt. “W krainie fantazji”. Jednym z utworów, które poznaliśmy, był wiersz pt. “Rupaki”. Po jego wysłuchaniu dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, w trakcie których mogły poruszyć swoją wyobraźnię i stworzyć własne wymyślone Rupaki. W dalszej części spotkania mali artyści malowali kredkami, wyklejali, wycinali motyle i pszczółki.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy cudownych wakacji.

Wystawa książek na zajęcia dla dzieci.

Spotkanie dla dzieci "W krainie fantazji", dzieci słuchają wierszy, które czyta bibliotekarka.

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków.

Prace wykonane przez dzieci "Motyle i pszczółki".

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków.

Prace wykonane przez dzieci "W krainie fantazji".

Fot. © MBP ZGORZELEC